محل تبلیغات شما

سیزدهمین جلسه از دور هجدهم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 مخصوص لژیون پزشکان پارک طالقانی با استادی دکتر اعظم و نگهبانی مهندس و دبیری دکتر محسن با دستور جلسه وادی پنجم» با حضور دکتر مغاری در روز جمعه مورخ 4 بهمن ماه 1398 ساعت 8 صبح آغاز بکار نمود.

سخنان مهندس حسین دژاکام:

در جهان ما، تفکر قدرت مطلق حل نیست؛ توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید. اعتیاد از دیدگاه کنگره 60 سه پارامتر دارد؛ پارامتر جسم، روان و جهان‌بینی. من داشتم با گروهی از همکاران دکتر صحبت می‌کردیم؛ گفتم که در سیستم پزشکی تنها کاری که در اعتیاد انجام نمی‌دهید کار پزشکی است؛ در سیستم درمان اعتیاد تنها کاری که انجام نمی‌دهید کار پزشکی است، خندید گفت جدی؟! گفتم بله جدی می‌گویم، گفتند چرا؟ گفتم مریض می‌آید در کلینیک، شما یک سری کارها به او می‌گویید انجام دهد، باید وقت بگیرد، بعد شناسنامه و کارت ملی را می‌خواهید، فتوکپی شناسنامه‌ات را بده بعد وارد کامپیوتر می‌شوید که ببینید از جای دیگر درمان نمی‌گیرد و چه و چه و . و بعد پنج متادون به او می‌دهید. بعد هم پول او را می‌دهید. حالا شخص می‌رود عطاری، می‌گوید سلام حاجی چی داری، از کدام متادون‌ها دارید؟ می‌گوید از سبزها دارم، می‌گوید از آبی‌ها یا قرمزها نداری، از آن‌هایی که یک خط رویش هست چطور، می‌گوید دارم، می‌گوید خوب پنج عدد بدهید؛ نه کارت ملی می‌خواهد، نه شناسنامه می‌خواهد، نه آزمایش می‌خواهد، هیچ‌چیز نمی‌خواهد؛ معطل هم نمی‌شود، اسم او هم هیچ کجا ثبت نیست. عطاری هم همین کار را می‌کند، برای همین است که همه متخصص درمان اعتیاد شده‌اند. عطاری متخصص درمان اعتیاد شده است، یوگا متخصص درمان اعتیاد شده است، قاضی می‌گوید من مشخص می‌کنم برو پیش آن‌ها، نیروی انتظامی می‌گوید من می‌زنم تا درست بشود، آن‌یکی می‌گوید می‌بریم جزیره تا درست بشود، برای چه این بازار، آشفته است؟! من هم که مهندس برق هستم، کاروکاسبی خود را رها کرده‌ام آمده‌ام در درمان اعتیاد، خوب علت چه هست؟ چرا این‌قدر بازار اعتیاد آشفته است؟ این را می‌خواهیم قبول کنیم و از خر شیطان پایین بیاییم و باور کنیم که چرا آشفته است؟ چرا در بیماری چشم این‌طوری نیست؟ چرا در بیماری قلب این‌طوری نیست؟ چرا در بیماری اطفال همین‌طور؟ چرا در بیماری اطفال قوه قضائیه دخالت نمی‌کند؟ چرا در بیماری قلب نیروی انتظامی دخالت نمی‌کند؟! به خاطر اینکه سیستم پزشکی حرف برای گفتن دارد؛ همه‌چیز مشخص است، پروتکل مشخص است، مبنا مشخص است، مقصد مشخص است، همه‌چیز مشخص است، دیگر کسی جرأت نمی‌کند بیاید ولی در اعتیاد، ما چنین چیزی نداریم. گفت که یعنی می‌گویی من بلد نیستم؟ گفتم فیزیولوژی بلد هستی ولی فیزیولوژی اعتیاد را بلد نیستی.

مشارکتهای همسفران

خلاصه سی دی. مجاز بقلم همسفر زهرا

مشارکت در مورد دستور جلسه سیستم ایکس

اعتیاد ,است، ,می‌گوید ,درمان ,بیماری ,مشخص ,مشخص است، ,چرا در ,در بیماری ,درمان اعتیاد ,آشفته است؟ ,متخصص درمان اعتیاد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

moythinsimpbuch vorsnilynbio رضا ارزانی Danny's site نقاشی ساختمان در تربت حیدریه مجیدپورمحمد۰۹۱۵۸۳۰۷۸۷۶ نمایندگی مجاز کنوود|نمایندگی تعمیر و سرویس کنوود|تعمیرگاه مرکزی کنوود|کنوود سرویس بازی ساخت خودم + معرفی انواع بازی شاپ برو ofobperte toudiwate